NÕGESELEHE jahu
Nõges on võimas adaptogeeniline metsik toidutaim, annab ja pikendab elu. Suure neerupealiste poputina on ta ideaalne keha toetaja stressiperioodil.  Avaldab hämmastavat põletikuvastast mõju kurnatud ja väsinud organitele.  Sisaldab ohtralt vitamiine, mineraalaineid, sh räni.  

Koostis: nõgeselehed
Lisa ostukorvi
Nõgesest lähemalt:

Nõgeselehed sisaldavad endas  enam kui 40 mikroelementi kõige bioaktiivsemal , biokättesaadavamal ja omastataval kujul, sh RÄNI, mis on kriitilise tähtsusega luude, liigeste, sidemete, hammaste, naha, küünte, juuste ülesehitamiseks ja kaitsmiseks.  Nõgeses sisalduv räni aitab tugevdada ka aju sidekudesid, närvirakke ja seljaaju, parandades sellega mälu. Samuti on nõgeselehtedes terve ookeanitäis fütokemikaale (enam kui 700) ja tervendavaid alkaloide, mida teadus pole veel seni avastanud. 

Kui naiste tervisele tekitavad muret kõikumised suguhormoonides, siis nõges suure neerupealiste poputajana, võib olla  suureks abiks, kuna neerupealised jagavad võrdselt östrogeeni, progesterooni ja testosterooni tootmist. Nõges sobib suurepäraselt mitte ainult neerupealiste ja munasarjade toetamiseks, vaid tervele ülekoormatud, ületöötanud ja üleväsinud endokriinsüsteemile. 

Kõigi aegade parim reproduktiivsust soodustav metsik toidutaim! Aitab suurendada munarakkude tootmist, toetades folliikuleid stimuleerivat hormooni, mis on munaraku tootmisel mööda-pääsmatu, samal ajal vabastades keha mürgistest östrogeenidest, mis on sattunud organismi välistest allikatest, nagu plastid ja pestitsiidid.

Nõges on ka radiatisoonivastane.  Tarbides nõgest koos atlandi punavetika (dulse),  pruunvetika (kelp) ja võililllehtedega, moodustub neist neljast komponendist kehale veelgi mõjusam sünergiline meeskond radiatioonikahjustustest taastamiseks. 

Kasutamine: lisa nõgeselehe jahu smuutidele, suppidele, ühepajatoitu, küpsetistesse.  Samuti saab lehejahust keeta teed. Kasutatud materjal:

https://www.medicalmedium.com/blog/nettle-leaf

Meditsiinimeediumi elumuutvad toidu, Anthony William
Meditsiinimeedium, Anthony William