Taimetee ROOMAV MADAR 
Üks tõhusamaid taimi lümfisüsteemi puhastamiseks. 
Paneb liikuma ummistunud teed ja alandab turseid lümfisõlmedes. Efektiivne limaväljutaja ülemiste hingamisteede haigustes. Toniseerib ja tugevdab kogu vereringesüsteemi, eemaldades sealt igasugust toksilist prahti.
Lisa ostukorvi
3 €
Tursed on roomava madara kindlaks märksõnaks. Kuseteede infektsioonide ja põiepõletikuga seotud tursed, eesnäärme suurenemisega seotud tursed, keha üldine veepeetus, puhitused.

Teine oluline märksõna on vähk. Sisaldab kasvajavastaseid ühendeid ning on oluline toonik maksale erinevate maksahaiguste ravimiseks ja ennetamiseks. Sageli kasutatakse roomavat madarat ka rinnatükkide vähendamiseks ja vabanemiseks.

Tugevdab magu. Hea mõju haavandite ja hemorroidide korral.
Tee valmistamiseks lisa tassi 2 tl peenestatud taime 250 ml keeva vee kohta. Lasta tõmmata vähemalt 10 minutit.  Võib lisada mett.


Teed on soovitav juua kuurina 1-2 tassi päevas 1-3 nädala vältel. Seejärel pidada paus, korrata. 
Hooajaliste haiguste korral (gripist, külmetusest tekkinud ülemiste hingamisteede ummistused) tarbida limaväljutajana vastavalt vajadusele.

Välispidiselt võib roomavast madarast teha taimemähiseid või valmistada tervendav kreem. Lokaalselt määrida kreemi suurenenud lümfisõlmedele, turses rinnakoele, nahaärritustele, abstsessidele (mädapunnid), paistetustele. Kreem on nahahoolduses abiks ka neile, keda vaevab ekseem ja psoriaas. 


!!!
Ravimtaim roomav madar ei asenda meditsiinilist abi. Tarvitamise alustamisel pea vajadusel nõu oma ravi- või perearstiga.


Kasutatud materjal:
https://www.medicalmedium.com/blog/cleavers